Dropshipping
 • Favoriler
 • Arama
 • Hesabım
 • Whatsapp
 • Dropshipping / Stoksuz satış nedir?

  Dropshipping, dilimizde stoksuz satış olarak ifade edilmektedir. Firma, ürün stokları tutmak yerine, site üzerinden gelen siparişleri tedarikçi firmaya yönlendirir ve tedarikçinin deposu üzerinden siparişleri yönetir. Böylelikle firma ürün stokları tutmadan, tedarikçilerin ürünlerini satabilir.

  Dropshipping avantajları

  Dropshipping / drop-shipping yapan firmaların bir depoya ihtiyaçları yoktur.Depo ihtiyacı olmadığı için firmaların depo ve stok yönetimi gibi işlemlerle ilgilenmek zorunda kalmamaları hem iş yükünü azaltır hem de maliyetleri önemli bir şekilde düşürür.

  Depo yönetiminin yapılmamasından dolayı, burada çalışacak kişilere de ihtiyaç olmaz ve bu da yine maliyetlerin düşmesine yardımcı olur. Ürün çeşitliliğinin artmasıyla daha geniş hedef kitlelere ulaşılması mümkün olur.

  Depo ve stok yönetiminin olmaması ve ürün paketleme işlemlerinin yapılmaması sayesinde, internet bağlantısına sahip olan herhangi bir yerden e-ticaret sitesi yönetilebilir, sipariş takip edilerek, tedarikçilerle iletişim geçilerek ürün siparişleri verilebilir. Stoksuz satış / drop shipping yapmaya başladığınızda, ürün tedarik etmek için herhangi bir sermayeye ihtiyacınız olmaz, bu sebeple de düşük maliyetlerle e-ticarete giriş yapabilirsiniz.

  E-ticaret sitesi sadece kendi internet sitesi üzerinde satışa sunduğu ürünlerin stok maliyetlerini tedarikçi firmaya öder. Bu sebeple de satmadığı ürünlerden sorumlu tutulmaz ve bunlar için herhangi bir bedel ödemediği için maliyetlerini azaltmış olur. Ürün paketleme işlemleri ve ürünün kargolanması da tedarikçi firma tarafından yapıldığı için, stoksuz satış yapan e-ticaret firması kargo firmalarıyla bir anlaşma yapmak zorunda kalmamaktadır.

  Gritty Dropshipping Sistemi

  Stok sorunu yaşamadan, sattığınız ürünü biz baskıya verelim, sizin logonuzla müşteriye biz ürünü gönderelim.
  Depo yönetiminin yapılmasına gerek yok, iş gücünüzü yarıya indirelim!

  Detaylı Bilgi & Başvuru